Zaczęło się zwyczajnie. Odkąd sięgam pamięcią kochałam zwierzęta. Przynosiłam je do domu w celu wyleczenia i znalezienie im nowego domu. Pierwszy mój osobisty kot to Dolar. Przygarnęłam go w 1991 r. jako kilkutygodniowe, zagłodzone kocie. Przeżył z nami 19 lat i 8 miesięcy. To dzięki niemu, przed laty, tak bardzo pokochałam koty ... Był pierwszy i takie właśnie miejsce zajmuje w moim sercu już na zawsze.

2009 001

W czerwcu 2007 r. pojechałam po raz pierwszy na wystawę kotów jako wystawca. Moim  kotem wystawowym była Nina, kotka domowa. Jej sukces na wystawie, spotęgował chęć spełnienia wieloletniego marzenia o założeniu hodowli kotów rasowych. Miesiąc później po ciężkiej, trzytygodniowej i przegranej walce z chorobą, z ogromnym bólem serca rozstałam się z moją ukochaną małą Mimi. W domu zrobiło się bardzo smutno. Właśnie wtedy postanowiłam spełnić swoje marzenie. Po kilkumiesięcznych poszukiwaniach, na Targach ZooBotanika we Wrocławiu zakochałam się w przepięknej filigranowej koteczce rasy Cornish Rex z miękkim jak puch pofalowanym futerkiem.

Hodowlę Kotów Cornish Rex Słoneczny Pył*PL zarejestrowałam w styczniu 2008 r. Hodowla jest  zrzeszona w Cat Club Amber CCA, które należy do Polskiej Federacji Felinologicznej Felis Polonia FPL pod patronatem Fédération Internationale Féline FIFe.

Jowinka i Milan

 

Wraz z ukochanym człowiekiem, przeprowadziły się do mnie również jego koty :) Szyszka, Kotku i Kornik. Teraz oboje dążymy do tego samego celu: hodować Cornish Rex’y piękne i zdrowe, o doskonałym eksterierze wystawowym.

Jestem szczęśliwa i pełna optymizmu :)
Jowita


Nasza miłość do czworonogów, zaowocowała otwarciem salonu pielęgnacji zwierząt :) Rozumiejąc potrzeby zwierząt i wychodząc na przeciw oczekiwaniom ich właścicieli, stworzyliśmy  SALON - Art of Animal Care . Więcej informacji, można przeczytać na naszej stronie internetowej www.pielegnacja-zwierzat.com na którą serdecznie zapraszamy :)

Jowita i Milan

back wstecz